Profile

farshid mahmoudi

Contact Details

Bio

سفر به شهر استانبول – ترکیه

شهر استانبول یکی از سه شهر تماشایی و پر جاذبه دنیاست که با وجود تاریخی هزاران ساله و فرهنگی غنی عنوان پایتخت فرهنگی قاره اروپا را بدست آورده است . سالانه میلیون ها گردشگر جذب این شهر نیمه سنتی و نیمه مدرن می شوند که در میان آن ها شمار مسافران ایرانی کم نبوده و روز به روز در حال افزایش است . خوشبختانه شهر استانبول در فاصله کمی از مرزهای ایران قرار گرفته و ایرانیان با صرف زمانی اندک و هزینه هایی به مراتب پائین تر عازم این شفر می شوند . در ضمن سفر به ترکیه نیاز به اخذ روادید ندارد و تنها با در دست داشتن شناسنامه و پاسپورت می توان این تجربه شگفت انگیز را بدست آورد .

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به اتفاق برخی از جاذبه های دیدنی شهر استانبول را در تور ارزان استانبول بهتر بشناسیم .

دهکده‌ زیبای ببک

سفر باتو  می کنیم در ابتدای سفر خود به تماشای دهکده ببک بروید و از مناظر زیبا و آب و هوای لطیف اینمنطقه بهره مند شوید . دهکده ببک یکی از محله های زیبا و مرفه ‌نشین شهر استانبول است که دارای کافه و رستوران های بسیاری است   . این دهکده به سواحل اروپایی تنگه‌ی بسفر دسترسی دارد و با داشتن چشم اندازی زیبا به شهرت رسیده است .

این منطقه در منطقه بشیکتاش قرار دارد و جالب است بدانید در گذشته تنها محل رفت و آمد ماهی‌گیران یونانی بوده اما امروزه به یکی از مکان های پر طرفدار شهر استانبول و پاتوق گردشگران تبدیل شده است . قدم ‌زدن در امتداد ساحل و تماشای مناظر زیبای دریا و همچنین کاخ‌های ییلاقی ، بسیار جالب خواهد بود .

خیابان استقلال و میدان تکسیم

پیشنهاد می کنیم در ادامه و برای خرید و تفریح به خیابان پر زرق و برق استقلال بروید و علاوه بر تماشای بوتیک های شیک آن از تفریح و خوشگذرانی در کافه های متنوع موجود در این خیابان لذت ببرید . این محله معروف و بسیار پر زرق و برق دارای مراکز خرید متنوع ، کافه و رستوران های خوب و همچنین بوتیک های رنگارنگ است و اغلب گردشگران هتل های خوب موجود در این خیابان را برای اقامت انتخاب نموده و از تفریح و خوشگذرانی در امتداد آن لذت می برند

حین قدم زدن در امتداد این خیابان با منظره تماشای تراموای شهر روبرو می شوید که از وسط این خیابان می گذرد و این تنها وسیله نقلیه ای است که اجازه تردد در این مسیر سنگفرش شده را دارد .